A 8.B osztály június 17-19. között osztálykiránduláson volt Budapesten. Először a Szikla Kórházat látogattuk meg, ahol nagyon érdekes tárlatvezetésben volt részünk. Majd felfedeztük a Budai Várnegyedet, a Halászbástyát, megnéztük a Sándor Palotát, a Nemzeti Galériát és a Széchenyi Könyvtárat. Második nap a délelőttöt a Budapest Növény és Állatkertben töltöttük, délután pedig a Városliget látnivalóit kerestük fel: a Néprajzi Múzeum, a Magyar Zene Házát, Vajdahunyad Várát. Esténként a Margit-szigetet fedeztük fel, sétáltunk vagy csak megpihentünk a zenélő szökőkútnál. Utolsó nap az Országházban vettünk részt tárlatvezetésen, megtekintettük a Cipők a Duna-parton emlékhelyet és az ’56-os forradalom kiállítását a Kossuth Lajos téren. Tartalmas néhány napot töltöttünk együtt, élményekkel telve tértünk haza.

Kép
20260617 133205
Kép
20260619 103409
Kép
20260619 115045