A Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola által szervezett "Teremtésvédelmi" képzőművészeti versenyen tanulóink az alábbi sikereket érték el:
   Vízi Dorina 2.c I.helyezett (felkészítő: Vas Mariann)
   Bartucz Panka 6.b I.helyezett
   Szőke Kincső Anna 6.b II.helyezett
   Sávai Vivien 6.b IIl. helyezett
   Orbán Ádám 7.b III.helyezett (Felkészítő: Lévai Anikó)

A 2026/2027. tanévre történő általános iskolai beiratkozás időpontja: 
2026. április 23-24. (csütörtök-péntek) 08.00 - 18.00

A szülőnek a beiratkozás napján személyesen meg kell jelenni az intézményben és a beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, nyilatkozatok eredeti példányát be kell mutatni.

A beiratkozáshoz szükséges adatok azonban előzetesen, a KRÉTA rendszeren keresztül is megküldhetők az intézmény számára, gyorsítva ezzel az általános iskolai beiratkozás folyamatát. 

A szülőknek az előzetes, elektronikus jelentkezés beküldésére 2026.április 13. (hétfő) 00:00 és 2026.április 24. (péntek) 18:00 óra között van lehetősége.

Az előzetes elektronikus ügyintézéshez itt tekinthető meg a szülői tájékoztató segédlet!

Az alábbi dokumentumok előzetes kitöltésével gyorsabbá lehet tenni a beiratkozás menetét:

Adatlap - Nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről - Nyilatkozat allergiás betegségről

Nyilatkozat az életvitelszerű ottlakásról - Nyilatkozat hit- és erkölcstan választásról

Előzetes időpontegyeztetésre lehetőség van a 62/533-137-es telefonszámon.

2026. március 25-én a Szegedi Dóm Látogatóközpontba mentek iskolánk 7.c és 7.d osztályos diákjai a Nemzeti Emlékezetpedagogiai Program keretein belül. A program során megtekinthettük azt s nagyon gazdag történelmi és kulturális értéket, melyet a Szent Dömötör plébániatemplom 11. századtól nyomon követhető történetével az 1879. március 12-ei szegedi nagy árvízig majd ezt követő építkezésig kalauzolnak el. 

Kép
Img 0279
Kép
Img 0281
Kép
Img 0283

Március 30-án a Városi Stadionban rendezték meg a IV. korcsoportos Labdarúgó Diákolimpia városi versenyét, melyen csapatunk a 2. helyen végzett a nevezett 10 csapatból.

A csapat tagjai: Borbás Péter, Csanki Máté, Farkas Zétény, Ritzl Zoltán, Szabó Ádám, Szabó Koppány

2026. március 30-án rendezték meg a Fair Play Kupa tavaszi fordulóját. A torna végén iskolánk csapata veretlenül nyerte meg a tornát, maga mögé utasítva a város többi középiskoláját, így ők képviselhetik városunkat a megyei döntőn!
A csapat tagjai: Nagy Hunor, Nagy Zsombor, Füzesi Tibor, Tatár Dávid, Ocsák Soma, Kürtösi Zalán, Gulyás Zoltán, Ocsák Nimród, Rákos Zénó.

2026. március 27-én az 5/A osztály részt vett a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ és a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum közös szervezésében megvalósuló ’MOZDULJ RÁ!’ Sport- és Egészségnap elnevezésű programján. A gyerekek különböző sportágakat próbálhattak ki: labdarúgás, kézilabda, cornhole, óriás darts foci, falmászás, slackline, kosárlabda, fekvenyomás, akadálypálya, légtorna, judo, szkander, ping-pong. Mindenki nagyon jól érezte magát! 

Kép
20260327 114714
Kép
20260327 115458
Kép
20260327 121540

2026. március 27-én iskolánk 9–10. évfolyamos diákjai Budapestre látogattak II. Rákóczi Ferenc születésének 350. évfordulója alkalmából. A fiatalok a Rákóczi Szövetség meghívására péntek délelőtt a nagyságos fejedelem haza- és szabadságszeretete előtt tisztelegve ünnepi műsor részeseivé váltak a Kossuth téren. Itt hagyományőrző tárogatómuzsika mellett a Te vagy a legény, Tyukodi pajtás dallamára bemutatott táncelőadást tekintettek meg a diákok, felcsendült a Rákóczi-induló ismert melódiája is, majd rendhagyó történelemórára került sor a fejedelem lovasszobrának koszorúzása mellett.
Délután a MOM Sportközpontban ebéd, hangulatos táncház, illetve Bohemian Betyars-koncert fogadta az ifjúságot. A kiszámíthatatlan időjárás, a viharos erejű szél, az olykor eleredő eső és a fővárosi közösségi közlekedés dinamikája sem szegte senki kedvét.
Intézményünk köszönettel tartozik a szervezőknek a szíves vendéglátásért, az ajándék kitűzőkért és a fejedelem emlékezetének ápolásért.

Kis Luca 7.ny osztályos tanuló a 2026. március 27-29.  között Kisújszálláson megrendezett Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd Verseny a Dunától keletre fekvő vármegyék döntőjében megkapta a Kazinczy-jelvény arany fokozatát, valamint a zsűri különdíjában részesült a szabadon választott szöveg legjobb előadásáért. A tíz vármegyéből összesen 63 versenyző közül Luca a legjobb 6 versenyző között végzett.

A hónap témája az apró örömök felfedezése volt, melyet minden osztály saját ötleteivel és kreativitásával közelített meg. A közös tapasztalat mégis ugyanaz maradt: felismerni, hogy a boldogság gyakran a mindennapok egyszerű, értékes pillanataiban rejtőzik.

4.a – Örömvadászaton a mindennapokban
A 4.a osztály játékos feladatokon és beszélgetéseken keresztül tapasztalta meg, mennyi érték rejlik a nap apró mozzanataiban. A foglalkozás elején mindenki megosztott egy friss élményt, mely jó érzéssel töltötte el. A gyerekek hamar rájöttek, milyen sokat jelentenek ezek a sokszor észrevétlen, mégis meghatározó pillanatok. Párokban „örömvadászokká” alakultak: különböző helyszínekhez kerestek pozitív élményeket, majd bemutatták egymásnak felfedezéseiket. A kreatív részben elkészült az „Apró örömeim napocskája”, melynek közepére a legfontosabb élmény került, a sugarakra pedig további kedves momentumok. A záró mozgásos játékban mozdulatokkal fejezték ki, milyen érzéseket keltenek bennük ezek a kis csodák. A jókedv és a sok mosoly ismét bebizonyította: a boldogság ott van körülöttünk, csak észre kell venni.

4.c – Fókuszban a figyelem és a pozitív pillanatok
A 4.c osztály egy izgalmas zseblámpás játékkal indította a foglalkozást. A sötétbe borult terem különleges hangulatot teremtett, mely segített ráirányítani a figyelmet a fókusz jelentőségére. A beszélgetés során a gyerekek megértették, hogy a tudatos figyelem segít észrevenni a nap apró örömeit. Egy mesét is meghallgattak, mely az élet kis csodáiról szólt, majd elkészítették saját „örömvirágukat”. Minden sziromra egy-egy boldogító élmény került, így vált láthatóvá, mennyi apró szépség teszi szebbé a mindennapokat.

8.c – Őszinte beszélgetések és személyes felismerések
A 8.c osztály egy különleges önreflexiós gyakorlattal kezdte az órát: a terem két vége között képzeletbeli skálán jelölték meg, milyen érzésekkel tekintenek vissza a hetükre. A megosztások során őszintén beszéltek örömeikről és nehézségeikről, egymást figyelmesen és tisztelettel hallgatva. Egy inspiráló írás segítségével arról gondolkodtak, hogyan rejlenek az élet szépségei a mindennapi, sokszor észrevétlen pillanatokban. Ezután mindenki készített egy listát arról, mitől válik igazán széppé egy napja. A beszélgetést egy gondolat zárta: „Akkor vagy boldog, ha boldognak gondolod magad.” A gyerekek megfogalmazták, mit jelent számukra ez a bölcsesség, és mennyire tudnak vele azonosulni.