
Kép
| Kép
| Kép
|
Az eseményről készült további képek itt megtekinthetőek. (Fotó: Szabó N., AM.)
Budapesten, a Testnevelési Egyetem Sportcsarnokában rendezték a B33 diákolimpia országos döntőjét. Az "A" korcsoportban, ahol közel 200 csapat nevezett a több fordulós bajnokságra, Hegyi Valér, Kanka Dominik és Nagy Zsigmond képviselte iskolánkat. A fiúk a megyei illetve régiós döntőkben nem találtak legyőzőre és az országos döntőben is csak egyetlen vereséget szenvedtek, így a 3. helyen végeztek. A bronzérmes csapat felkészítője Utasi Gábor volt
Az 1.A osztály a vakációt egy közös kirándulással kezdte. Szegedre tram-trainnel utaztunk, ahol először a játéké és a reggelié volt a főszerep. Ezt követően a Móra Ferenc Múzeum termeiben kalandoztunk. Rengeteg új információ, kalandos termek várták a gyerekeket, ahol minden lehetőséget kipróbáltak, megnéztek. Csodálattal bolyongtak a könyvtárrészben, de az arany ékszerek, az állatok, a szögedi papucs is ámulatba ejtette őket.
Az ebédre a McDonald's-ban került sor. Innen egy kis séta Szeged utcáin, ahol a szobrokat és a szökőkutakat is megnéztük. Utunk következő állomása a Cinema City volt, ahol először egy jót fagyiztunk, majd a Toy Story 5. filmet néztük meg. Nagyon aktuális téma volt és beszélgettünk is róla, hogy a valós, társakkal játszott játékok sokkal több élményt adnak, mint a "kütyük". Hazafele is tram-trainnel utaztunk, ahol a KEVE órákon elsajátított ismereteket is felelevenítettük, sőt még az illendő viselkedést is megmutatták.
Még sok ilyen nagyon eseménydús, mozgalmas, izgalmas kirándulást kívánunk!
Kép
| Kép
| Kép
|
A Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola növendékeinek az előadását nézte meg az alsó tagozatosokkal az 1.a osztály. A hazafele utat egy kellemes fagyizással kötöttük össze, melyet sok- sok vidámsággal fűszereztünk.
2026.június 18-án az 1.A osztály is részt vett az iskolai egészség- és sportnapon. Élmény volt a lúdtalptorna, a Teddy Maci hősképző és az izgalmas kézmosás. A délutánt a játszótéren töltöttük, ahol piknik keretében ebédeltünk és hatalmasat játszottak a gyerekek. A szülők odaérkeztek értük, így beszélgetésre volt alkalom.
Kép
| Kép
| Kép
|
2024/2025. évi kompetenciamérés tantárgyi elsők eredménye az országos átlageredmény százalékában:
Szövegértés: Mihály Viktória Ildikó 8. évfolyam a osztály 133,6 7. szint
Matematika: Mile-Varga Csanád 7. évfolyam a osztály 136,1 7. szint
Természettudomány: Mile-Varga Csanád 7. évfolyam a osztály 144,4 7. szint
Angol nyelv: Kovács Anna Gréta 7. évfolyam a osztály 138,9 C1 szint vagy fölötte (2)
Német nyelv: Ancsin Dominik Dorián 8. évfolyam a osztály 138,4 B2 szint vagy fölötte (2)
Digitális kultúra: Horváth-Wolford Levente 7. évfolyam a osztály 134,3 7. szint
Történelem: Horváth-Wolford Levente 7. évfolyam a osztály 140 7. szint
A mérésekben az összes terület eredményét figyelembe véve az öt legeredményesebb tanuló (az országos átlaghoz viszonyított százalékos eredmény alapján):
1. Mile-Varga Csanád 7. évfolyam a osztály 130,2
2. Horváth-Wolford Levente 7. évfolyam a osztály 129,9
3. Kacsala Ármin Gábor 4. évfolyam a osztály 129,1
4. Mihály Viktória Ildikó 8. évfolyam a osztály 128,3
5. Miskolczi Anna 8. évfolyam a osztály 126,2
2026.06.16-17. között a 6. A osztály Gyulán tett kirándulást. A gyulai várban és környékén több élményalapú, a török korhoz és Szulejmán szultán 1566-os ostromához kapcsolódó program közül a 6. a osztály a Szulejmán kémei izgalmas kódfeltörő játékon vett részt. A tárlatvezetés során a gyerekek az iskolai tudásukat is megerősítették. A kisvonatozás során pedig a város nevezetességeit tekintettük meg. A Woodland birtok szálláson Szénásiné Földesi Zsuzsanna tanárnő csapatépítő játékokkal ismertette meg a gyerekeket, este a tábortűznél pedig dalra fakadtak a kis pajtások. Megtekintettük a gyulai Almásy kastély kertjét is.
Kép
| Kép
| Kép
|
Kép
| Kép
| Kép
|
Június 18-án csütörtökön az 5.b osztállyal tanulmányi kirándulásra mentünk Mártélyra vonattal. Megismerkedtünk a falu történetével, nevének eredetével és látnivalóival. A strandon mintákat vettünk a holtág vizéből és többféle vizsgálatot végeztünk. Ezután az ártéri tanösvényen a fák árnyékában sétáltunk el az élő Tiszáig, közben Zsuzsa néni mesélt nekünk a holtág kialakulásáról, növény- és állatvilágáról. A megszerzett tudásunk ellenőrzésére csapatokban kvíz feladatlapot töltöttünk ki, melyért jutalmat is kaptunk. Végül piknikezéssel és játszótéri játékkal pihentük ki a túra fáradalmait. Kellemesen és tartalmasan telt az utolsó tanítási nap.
Kísérő tanáraink: Szénásiné Földesi Zsuzsanna és Spissákné Bognár Judit
Kép
| Kép
| Kép
|
2026.06.15-én Pillérné Gál Andrea által megrendezésre kerülő 7. évfolyamos diákok között zajló Természettudományos verseny díjazottjai és a laborszakkörre járó 8. a-s és b-és diákok jutalomkiránduláson vehettek részt a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán.
A diákok Szabóné Antal Henriett kíséretében megismerhették, hogyan készül a csokoládé, milyen kakaóbab fajták léteznek (Forastero, Criollo, Trinitario), hogyan lesz a csoki ilyen lágy. Miért nem csoki a fehér csoki?
Milyen környezeti igényei vannak a kakaófának, mi a konsolás? Melyik csoki nem csoki? Ha nem, akkor miért nem?
Hálásan köszönjük a Mérnöki Kar dolgozóinak a lehetőséget, különösen Dr. Csercsics Dórának és Korponai Évának!
Kép
| Kép
| Kép
|



