Hódtói Általános Iskola és Gimnázium Alapítvány
Adószám: 18458006-1-06
Bankszámlaszám: 11735067-20048518-00000000

2024.06.01 - Magyarország Tehetsége Díj

2024.06.01-jén Honvédelmi Minisztérium Sportért Felelős Államtitkársága által kimagasló tanulmányi és sportteljesítményéért Magyarország Tehetsége Díjat kapott Farkas Martin 10. A osztályos tanulónk.

https://promenad24.hu/2024/06/14/magyarorszag-tehetsege-lett-a-nemeth-laszlo-gimnazium-diakja-interju/

2024.06.07. - No backpack és pizsi nap

2024.05.31. - Néptánc verseny - kiemelt arany minősítés

Kis-Jakab Dalma 5.C és Kis Luca 5.B osztályos tanulók kiemelt arany minősítést értek el a 2024. május 31-én Szegváron megrendezett V. Járd ki lábam, járd ki most! szóló néptánc és népdaléneklési versenyen néptánc kategóriában.

2024.06.05. - Tankerület Büszkesége Díj

2024. június 05. napján került sor a Tankerület Büszkesége 2024 Díj ünnepélyes átadására. A Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központhoz a Hódmezővásárhelyi, Makói, Szentesi és Csongrádi Járásban tartozó intézményekben tanulói jogviszonnyal rendelkező mintegy 10000 tanuló közül kiemelkedő érdemeinek elismeréseképpen 12 tanuló részesült díjazásban, közülük 3 tehetséges, elhivatott, sokoldalú fiatal a Németh László Gimnázium, Általános Iskola elismert tanulója.

9-12. évfolyamon díjazottak: Farkas Martin 10.A, Bíró Panna Polett 10.B
5-8. évfolyamon díjazott: Versegi Attila 8.B

A Németh László Gimnázium, Általános Iskola díjazottjainak kiemelkedő eredményei a mellékletben elolvashatók

2024.06.06. - Gyurta Dániel Úszógála

Szerda délelőtt rendezték a Gyurta Dániel Úszógálát, ahol iskolánk egy gimnáziumi csapattal és egy általános iskolai csapattal vett részt. 3 órán keresztül váltották egymást a gyerekek a pályán.
Általános iskolai csapatunk18 fővel 54000m úszott összesen, ezzel 3. helyezést ért el!
Gimnáziumi csapatunk 15 fővel, 57600m-t úszott és ezzel megnyerte a középiskolák versenyét! A vándorkupa egy éven keresztül az iskolánk tulajdonát képezi.
Általános iskolai csapat: Kis Levente 3.B, Nagy Natasa 3.B, Tejes Tamás 4.B, Barcsik Balázs 4.B, Soós László 4.B, Remzső Míra Gréta 4.B, Bartucz Panka 4.B, Kovács Zétény 4.B, Kun Zselyke 4.B, Sedlák Szonja 5.D, Tóth Szonja 3.C, Vas Elina  6.C, Szűcs Zoé 6.C, Tóth Dorka 6.C, Szőke Bendegúz 6.C, Nádori Ádám 6.C, Nagy Benedek 7.A, Szűcs Lizbett 6.C
Gimnázium csapata: Oláh Viktor 10.A, Grexák Nóra 10.A, Dukai Gergő 10.A, Lovas Gréta 10.B, Gonda Zita 10.B, Kürtösi Zalán 10.B, Kardos Marcell 10.A, Kürtösi Zsófi 10.B, Debreczeni Albert 10.A, Nagy Noel 8.A, Miklósfalvi Luca 8.A, Juhos Benedek 11.A, Szabó Kornél 11.A, Horváth Ákos 11.A, Lévai Botond 11.A

2024.05.31. - Néptánc verseny - kiemelt arany minősítés

Hegyi Amália és Rostás Benedek 9.A osztályos tanulók a hódmezővásárhelyi Árendás együttes tagjaiként 2024.05.31-én pénteken szóló néptánc versenyen a szakzsűritől kiemelt arany minősítést kapott a bemutatott gömöri táncért.

2024.06.04. - A nemzeti összetartozás napja

További képek itt megtekinthetők! (Fotók: Szabó Nóra)

2024.05.31. - „Járd ki lábam, járd ki most!” szóló néptánc és népdaléneklési verseny

2024.05.31. „Járd ki lábam, járd ki most!” szóló néptánc és népdaléneklési versenyt rendeztek Szegváron. A versenyen a Kankalin Néptáncegyüttes tagjaként Németh Ákos 4.C osztályos tanuló is részt vett, aki kiemelt arany minősítést szerzett.

 

2024.06.01. - Uszonyosúszó Diákolimpia Országos Döntő

Uszonyosúszó Diákolimpia Országos Döntő Gyöngyös 2024.06.01.

I. Hely: 50 m uszonyos gyors és I. Hely: 100 m uszonyos gyors

Diákolimpiai bajnok lett Farkas Martin, mindkét versenyszámban!


2024.06.04. - 3D nyomtatási bemutató és a mobilrobotok világa

2024. június 4-én iskolánkba látogatott a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karának 2 oktatója, Mészáros Attila és Csík Dominik. A résztvevő tanulók 3D nyomtatási bemutatót tekinthettek meg és megismerkedhettek a mobilrobotok világával.

Oldalak