Június 18-án csütörtökön az 5.b osztállyal tanulmányi kirándulásra mentünk Mártélyra vonattal. Megismerkedtünk a falu történetével, nevének eredetével és látnivalóival. A strandon mintákat vettünk a holtág vizéből és többféle vizsgálatot végeztünk. Ezután az ártéri tanösvényen a fák árnyékában sétáltunk el az élő Tiszáig, közben Zsuzsa néni mesélt nekünk a holtág kialakulásáról, növény- és állatvilágáról. A megszerzett tudásunk ellenőrzésére csapatokban kvíz feladatlapot töltöttünk ki, melyért jutalmat is kaptunk. Végül piknikezéssel és játszótéri játékkal pihentük ki a túra fáradalmait. Kellemesen és tartalmasan telt az utolsó tanítási nap.
Kísérő tanáraink: Szénásiné Földesi Zsuzsanna és Spissákné Bognár Judit

Kép
Piknik
Kép
Zorinka Bogi Dij
Kép
Amina Lili Rebeka
Kép(ek)

2026.06.15-én  Pillérné Gál Andrea által megrendezésre kerülő 7. évfolyamos diákok között zajló Természettudományos verseny díjazottjai és a laborszakkörre járó 8. a-s és b-és diákok jutalomkiránduláson vehettek részt a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Karán. 
A diákok Szabóné Antal Henriett kíséretében megismerhették, hogyan készül a csokoládé, milyen kakaóbab fajták léteznek (Forastero, Criollo, Trinitario), hogyan lesz a csoki ilyen lágy. Miért nem csoki a fehér csoki? 
Milyen környezeti igényei vannak a kakaófának, mi a konsolás? Melyik csoki nem csoki? Ha nem, akkor miért nem? 
Hálásan köszönjük a Mérnöki Kar dolgozóinak a lehetőséget, különösen Dr. Csercsics Dórának és Korponai Évának!

Kép
Img 0923
Kép
Img 0929
Kép
Img 0921

A 4.b osztály Kecskemétre kirándult. A Planetáriumban érdekes, humoros, interaktív előadáson ismerkedhettünk a bolygókkal, csillagokkal, csillagrendszerekkel. A Leskowsky hangszergyűjtemény szintén sok izgalmas élményt nyújtott számunkra. Sétáltunk kicsit a városban, megkerestük a Cifrapalotát is. Nagyon szép lezárása volt a napnak a felszabadult játék a Benkó Zoltán Szabadidőközpontban.

Kép
Img 2091
Kép
Kirándulás 4.
Kép
Kirándulás 3.
Kép(ek)

Az 5.b osztály 2026. június 9-11-ig egy tartalmas, programokban bővelkedő osztálykiránduláson járt. Az első utunk Szolnokra, a Rep-Tárba vezetett, ahol elsőként egy 4D-s utazáson vehettünk részt. VR szemüveg segítségével, helikopterrel, ejtőernyővel jártuk be Szolnokot, a Balatont, sőt, még a svájci Alpokig is eljutottunk. Majd egy rövid tárlatvezetésen vehettünk részt, ahol a repülésről hallhattunk hasznos információkat. A szolnoki program végén jártunk egy sötét-labirintusban, sőt egy katonai kalandpályát is kipróbálhattunk. Utunk ezt követően a Mátrába vezetett. Sástón elfoglaltuk a szobáinkat, majd egy sétára indultunk, ahol felfedeztük a környék természeti szépségeit, közben napozó gyíkokat, szarvasbogarakat, békákat is láttunk, Szénásiné Zsuzsa néni sok érdekeset mesélt nekünk a környék élővilágáról, sőt még a bogárnézőjét is kipróbálhattuk. Elsétáltunk a Farkas-forrásig, ahol lehűtöttük magunkat, és megtöltöttük a kulacsainkat friss forrásvízzel. Vacsora után csapatépítő játékokat játszottunk.

A második napon reggeli után libegővel mentünk fel az Adrenalin Kalandparka. Már maga a libegőzés is óriási élményt jelentett, hiszen madártávlatból csodálhattuk meg a lenyűgöző hegyeket. A kalandparkban gyorsan telt a nap, boboztunk, hajtányoztunk, íjjászkodtunk, kipróbáltuk a trükkös bicikliket, végigmentünk az izgő-mozgó függőhídon, illetve aki akarta, a kalandpályán is próbára tehette erejét és bátorságát. A kalandok után, késő délután felbuszoztunk a Kékestetőre is, tettünk egy környezetismereti sétát Magyarország legmagasabb pontján. Sötétedés után közös bátorságpróbán vettünk részt a tábor területén.

A harmadik napon reggeli után utunk Gyöngyösre, a Mátra Múzeumba vezetett. A kb. 40-50 ezer éves mamutcsontváz megtekintése és a vadászati kiállítás után sok időt töltöttünk a természettudományos részlegen is, ahol Zsuzsa néni sok érdekeset mesélt nekünk az ott bemutatott állatokról és növényekről. Kirándulásunkat közös pizzázással és fagyizással zártuk.

Kép
Img 20260609 103324
Kép
Img 20260609 130121
Kép
Img 20260609 130832
Kép
Img 20260610 121211
Kép
Img 20260611 103918
Kép
Img 20260610 172342

A Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár és a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara jóvoltából az 1. B osztály egy egész délelőttön át tartó Robotika, Lego, illetve okoseszközökkel támogatott foglalkozáson vehetett részt. 
A három kismalac történetét papírszínházas előadásban láthatták, hallhatták a gyerekek, ezt követően Lego-ból megépítették a kismalacok házát. Ezután Ozobotokkal ismerkedtek meg. Nagyon élvezték, hogy ők rajzolták meg az útvonalat utasítással együtt, majd azon közlekedett a robot. 
Kipróbálhatták az mTiny panda robotokat és az indi robotokat, melyekkel a programozás, robotika alapjait lehet elsajátítani.
Az iPad segítségével egy interaktív programmal rövid időre pizzasütőkké váltak a gyerekek, amikor az éhes vásárlók kérése alapján össze kellett állítani a pizzákat, valamint virtuálisan a fizetést is gyakorolhatták.
Nem csupán a téri tájékozódást, a logikai gondolkodást fejleszti, de a kreativitást, a problémamegoldó- és szociális készségeket is erősítik ezek az eszközök.
Egy igazán tartalmas, izgalmas, élményekkel teli délelőtt volt, köszönjük a lehetőséget!
 

Megrendezésre került 5. és 6. évfolyamon  az osztályok közötti történelem verseny . A 6. osztályosok izgalmas és rafinált  feladatait Nagy Kristóf készítette, az ötödikeseket pedig én próbáltam lefárasztani kahoot-os feladatokkal. A sok nevetéssel és izgalommal megoldott feladatok után az alábbi eredmények születtek

Az ötödikesek közül a legjobbak lettek:
Nagy Balázs Levente és Stark István ( 5.c)  I. hely
Szunyi Gréta és Kovács Vivien Boglárka II. hely
Késmárki Olga Viktória és Gansz Lili ( 5. b) III. Hely

A hatodikosok közül a legjobbak lettek:
Makrai Dominik és Szabó Milán (6.c) I. hely
Kun Zselyke és Szőke Kincső ( 6.b)  II. hely
Héjja Levente és Németh Ákos Gábor (6.c) III. Hely

Az idei tanévben is sok diák vett részt a Tudásbajnokságon, mely 6 fordulós levelezős verseny. Legjobb tudásuk szerint oldották meg a feladatokat a tanulóink, akik oklevelet és az elért fokozatuknak megfelelő kitűzőt kaptak.

Az elért eredmények itt olvashatóak.

Iskolánk sorozatban negyedszer volt résztvevője a kosárlabda diákolimpia országos döntőjének. Idén a Hódtói Sportcsarnokban találkoztak egymással az ország legjobb fiú és lány csapatai. A Németh László Gimnázium, Általános Iskola diákjai a hetedik helyen zárták a tornát. 
A csapat tagjai:
Hegyi Valér, Kanka Dominik, Skoda Zente, Nagy Zsigmond, Herczeg Alex, Herczeg Milán, Vladislav Kovalenko, Bíró Martin, Dancsik Martin, Rácz Benedek, Móza Bálint, Makrai Dominik 
felkészítő: Utasi Gábor

Iskolánk alsós tanulói és tanítói ezen a héten színes hetet tartottak. Hétfőn fehér, kedden piros és rózsaszín, szerdán kék, csütörtökön zöld színekbe öltözhettek, a pénteki napon, pedig vicces kiegészítőket vehettek fel a gyerekek.
Mindenkinek köszönjük, aki csatlakozott a színes héthez! :)

Videófájl

Az utolsó foglalkozás témája a fenntartható boldogság volt.

A 4.a osztályban a gyerekek játékos formában gondolkodtak arról, mi segíthet abban, hogy boldogságuk ne csak pillanatnyi, hanem tartós is legyen. „Boldogságkertet” alkottak, ahol képzeletbeli növényekhez – például a Barátság virágához vagy a Hála napraforgójához – egyszerű, hétköznapi ötleteket kapcsoltak. A közös rajzolás és beszélgetés segítette őket abban, hogy jobban megfogalmazzák érzéseiket, majd egy rövid hála-gyakorlattal zárták a foglalkozást.
A 4.c osztály tanulói beszélgetéssel idézték fel az elmúlt időszak örömteli élményeit, és közösen áttekintették, mi járult hozzá jó közérzetükhöz a tanév során. Ezután egy képzeletbeli küldetéshez csatlakozva lábnyomokba gyűjtötték azokat a pillanatokat, melyek hosszabb ideig nyugalmat, kiegyensúlyozottságot vagy vidámságot hoztak számukra. A kiszínezett lábnyomokat végül megosztották egymással, így egymás élményeiből is meríthettek.
A 8.c osztályban a fenntartható boldogság fogalmának tisztázásával indult a foglalkozás, majd a tanulók megismerték, milyen tényezők befolyásolják jóllétünket. Kiscsoportos munka során kiválasztották és megindokolták azokat a tényezőket, melyeket a legfontosabbnak tartanak a tartós boldogság szempontjából. Ezt követően hétköznapi helyzeteket elemeztek, és közösen kerestek megoldásokat arra, hogyan lehet ezekben is megőrizni a pozitív érzéseket. A foglalkozás végén egy kördiagram segítségével értékelték, mennyire elégedettek életük különböző területeivel.

Kép
4.A   Alkotás Közben
Kép
4.A  Boldogságkert

4. a

Kép
4.C (3)
Kép
8.C 202606

4. c

8. c