
Június 19-én osztálykiránduláson vett részt az 1.c osztály a pusztaottlakai Szafari Parkban. Rengeteg állatot megsimogathattunk, etethettünk. Körbe ugráltak a mókusok, gyűrűsfarkú makik. Dodgem versennyel zártuk a napunkat.Nagyszerű napot töltöttünk el együtt, amit a gyerekek is nagyon élveztek.
Kép
| Kép
| Kép
|
Kép
| Kép
| Kép
|
Az eseményről készült további képek itt megtekinthetőek. (Fotók: Szabó Nóra, Arany Annamária, AM.)
Az 1.c osztály június 18-án egészség - és sportnap keretein belül megismerkedhetett az elsősegélynyújtás fontosságával és lépéseivel Teddy Maci segítségével. Ezt követően elsajátíthatták a pontos kézmosás lépéseit és egy gép segítségével le is ellenőrizhették azt. A nap zárásaként lúdtalp tornán vettek részt, amit nagyon élveztek.
Kép
| Kép
| Kép
|
Kép
| Kép
| Kép
|
Az eseményről készült további képek itt megtekinthetőek. (Fotó: Szabó N., AM.)
2026.június 18-án az 1.A osztály is részt vett az iskolai egészség- és sportnapon. Élmény volt a lúdtalptorna, a Teddy Maci hősképző és az izgalmas kézmosás. A délutánt a játszótéren töltöttük, ahol piknik keretében ebédeltünk és hatalmasat játszottak a gyerekek. A szülők odaérkeztek értük, így beszélgetésre volt alkalom.
Kép
| Kép
| Kép
|
Budapesten, a Testnevelési Egyetem Sportcsarnokában rendezték a B33 diákolimpia országos döntőjét. Az "A" korcsoportban, ahol közel 200 csapat nevezett a több fordulós bajnokságra, Hegyi Valér, Kanka Dominik és Nagy Zsigmond képviselte iskolánkat. A fiúk a megyei illetve régiós döntőkben nem találtak legyőzőre és az országos döntőben is csak egyetlen vereséget szenvedtek, így a 3. helyen végeztek. A bronzérmes csapat felkészítője Utasi Gábor volt
Az 1.A osztály a vakációt egy közös kirándulással kezdte. Szegedre tram-trainnel utaztunk, ahol először a játéké és a reggelié volt a főszerep. Ezt követően a Móra Ferenc Múzeum termeiben kalandoztunk. Rengeteg új információ, kalandos termek várták a gyerekeket, ahol minden lehetőséget kipróbáltak, megnéztek. Csodálattal bolyongtak a könyvtárrészben, de az arany ékszerek, az állatok, a szögedi papucs is ámulatba ejtette őket.
Az ebédre a McDonald's-ban került sor. Innen egy kis séta Szeged utcáin, ahol a szobrokat és a szökőkutakat is megnéztük. Utunk következő állomása a Cinema City volt, ahol először egy jót fagyiztunk, majd a Toy Story 5. filmet néztük meg. Nagyon aktuális téma volt és beszélgettünk is róla, hogy a valós, társakkal játszott játékok sokkal több élményt adnak, mint a "kütyük". Hazafele is tram-trainnel utaztunk, ahol a KEVE órákon elsajátított ismereteket is felelevenítettük, sőt még az illendő viselkedést is megmutatták.
Még sok ilyen nagyon eseménydús, mozgalmas, izgalmas kirándulást kívánunk!
Kép
| Kép
| Kép
|



