Jelenlegi hely

Címlap » Eredményeink » Sport
2013.06.05. Halmay úszógála
Iskolánk csapata szoros versenyben az első helyezést érte el, megelőzve a Szt. István iskola csapatát. Németh László 56000 m-t, a Szt. István 55900 m-t teljesített. A különbség mindössze 100 m volt, de nyertünk!!!
A csapat tagjai: Kovács Norman, Hős Nimród, Csényi Lívia, Csókay Lenke, Nagygyörgy Nikolett, Koncz Laura Hanna, Oswald Kyra, Kis Tibor Márk, Katona Péter, Kovács Zétény, Gajda Dalma, Vörös Anna, Tóth Márk, Oláh Norbert, Kovács Péter, Ambruzs Erik, Bajusz Csaba, Botka Dávid, Sárai Kovács Richárd, Szabó Zsófia, Mikó Péter, Kása Bettina, Koncz Milán, Rakaczki Eszter, Vincze Szilvia, Mogyorósi Janka, ViskyMolly.

Megyei bajnok a Németh László Gimnázium kosárcsapata
A megyei döntő megnyerésével az Országos Elődöntőbe jutott az iskola IV. korcsoportos kosárlabda csapata.
A Németh László Gimnázium IV. korcsoportos (1998/99) fiú kosárlabda csapata két szegedi ellenfelét óriási fölénnyel, leléptetéssel győzte le a megyei döntőn.
2013.03.10. Megyei Sakk Diákolimpia

Remekül játszott a Németh László Gimnázium és Általános Iskola 7.b. osztályos tanulója Dawud Savannah Rose is, aki

páros mérkőzésen diadalmaskodott ellenfele ellen, így teljesen megérdemelten aranyérmet vehetett át!

Illés Anna és Dawud Savannah Rose győzelmével, jogot szerzett arra, hogy képviselhesse Csongrád megyét a június 1-én Budapesten megrendezésre kerülő Országos Sakk Diákolimpián.

Országos Diákolimpiai Bajnokság

A hétvégén került megrendezésre úszás sportágban az Országos Diákolimpia, melyen két tanulónk képviselte iskolánkat, Oláh Norbert (2.c) és Csókay Lenke (6.d).
Norbi mindkét versenyszámát (50 gyors és 50 mellúszás) megnyerve Országos Diákolimpiai Bajnoki címet szerzett.
Lenke 100 hátúszásban 12. helyen végzett.

2013.02.12. IV. korcsoportos Kosárlabda Diákolimpia

Három iskola csapata versengett a városi bajnoki címért amit nagy fölénnyel a Németh László Gimnázium és Általános Iskola diákjai szereztek meg. A második helyen szoros csatában a Szent István Általános Iskola végzett, legyőzve a Kertvárosi Katolikus Általános Iskolát.

Eredmények:

Németh László - Kertváros     76 - 16
Legjobb dobók: Szabó Viktor 18, Galambos Titusz 9, Nagy Dominik 8, Bereczki Zsolt 7 illetve Orosz Imre4, Máté Marcell 4, Tőkés Ibolya 4

Szent István - Németh László         38 - 79
Legjobb dobók: Nagy Sándor Gábor 17/3, Becsei Viktor 10, Terjék Adrián 7 illetve Kun Gergő 24, Nagy Dominik 10, Bereczki Zsolt 10

Kertváros - Szent István        34 - 59
Legjobb dobók: Tóth Dániel 12/6, Orosz Imre 5/3, Kandó Zsombor 4/3 illetve Nagy Sándor Gábor 34/6, Terjék Adrián 14, Becsei Viktor 6

2012. június 15. : Diákok közötti labdarúgó mérkőzés NLG - BGRG 2:0 (A videót készítette Gaál Gy.)
        Gólszerzők: Gyöngyösi D., Gábor Z.

2012. május 19. - Diákolimpia területi döntő

Iskolánk 3. korcsoportos kosárlabda csapata Debrecenben a diákolimpia területi döntőjén 2. helyezést ért el. Ezzel az eredménnyel a Németh László Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda csapata az ország 9. legjobb  iskolája lett.

2012. március - Diákolimpia

2012 március 10-én Székesfehérváron rendezték az I. korcsoportos (2003-2004) tanulók Országos Úszó Diákolimpia döntőjét. Ezen a versenyen Oláh Norbert (1.o) tanuló 50 gyorson 11.; 5 mellen 9. helyezést ért el.

2012 március 24-én Hódmezővásárhelyen rendezték a IV. korcsoportos (1996-1997) tanulók Országos Úszó Diákolimpia döntőjét. Ezen a versenyen iskolánk csapata III. helyezést ért el a 4x50 méteres fiú gyorsváltóban. A csapat tagjai:
          Hős Nimród (7.o); Katona Imre (8.o); Balogh Zoltán (9.o); Oswald Viktor (9.o).

Az egyéni versenyszámokban Oswald Viktor (9.o) 100 gyorson 12. helyen ért célba és Csényi Lívia ( 7.o) 100 háton 15. lett.

2. hely a városi Footsal bajnokságon

A városi footsal bajnokságon iskolánk csapata a VI. korcsoportban az előkelő 2. helyen végzett. A csapat tagjai voltak: Gábor Zoltán, Bódi Marcell, Bódi Gergely, Gábor Viktor, Héjja Endre, Apjok Ákos, Lengyel Máté, Mihalkó Bence, Balázs István