Húsvétváró címmel családi délutánt szerveztünk az 1.a osztály közösségének a Tájházba.
Először a Tájház bemutatására került sor, ahol nagyon sok régi tárggyal ismerkedtek meg a tanulók. Addig a szülőkkel előkészültünk a kézműves foglalkozásokra.
Nyuszizacskó készítése és a tojás puzzle kirakása után csokitojás keresés indult. 
A szülők által eldugdosott tojások hamar megkerültek, melyeket a nyuszizacskóba tettünk be. A táncház sem maradhatott el.
A programok alatt a lelkes szülők palacsintát sütöttek és kezdetét vette a palacsinta party.
Kellemes beszélgetések mellett a gyerekek önfeledt játéka igazán széppé tette a kicsit borongós délutánt és felevenítettük a húsvéti szokásokat is.

Kép
9644
Kép
9705
Kép
9701

Gesztre kirándult a 7.a osztály. A közösségépítésen túl a kirándulás célja a 19. század társadalmi, kulturális és történelmi összefüggéseinek élményszerű bemutatása volt. Interaktív formában, történetekre, beszélgetésekre és közös tevékenységekre építve ismerkedtek meg a tanulók a Tisza család, különösen a Tisza fivérek életével.

Kép
Img 20260320 132850
Kép
Img 20260320 132914
Kép
Img 20260320 140234

A német munkaközösség március 31- én rendezte meg a Frühlingstag elnevezésű programját iskolánk második osztályos tanulói számára. A jó hangulatú délutánon a gyerekek először német nyelvű feladatlapot kaptak, tojásokat színezhettek, sőt, táncra is perdülhettek. Ezt követte a várva- várt tojáskeresés, melyre az idén az esős idő miatt iskolánk aulájában és a felső emeleten került sor. 

Kép
1000018446
Kép
1000018431
Kép
1000018441
Kép
1000018448
Kép
1000018462
Kép
1000018451

2026. március utolsó napjaiban rendeztük meg az iskolai Kazinczy Szépkiejtési versenyt.
A következő helyezések születtek:
4. évfolyam:
   Szűcs - Mészáros Csenge 4.c, felkészítő pedagógus: Csapóné Balogh Brigitta
   Papp Amira 4.b, felkészítő pedagógus: Huszárné Vasa Éva   
   Bàthory Adél Éva 4.b, felkészítő pedagógus: Huszárné Vasa Éva
   Ürmös Letícia Leila 4.b, felkészítő pedagógus: Huszárné Vasa Éva
   Rostás Dávid Zalán 4.c, felkészítő pedagógus: Csapóné Balogh Brigitta
3. évfolyam:
   Nagy Zsófi 3.b, felkészítő pedagógus: Veszelovszki Melinda
   Magony Gerda Danica 3.b, felkészítő pedagógus: Veszelovszki Melinda
   Nagy Nándor 3.c, felkészítő pedagógus Ráczné Kecskeméti Ágota
   Molnár Szilárd 3.b, felkészítő pedagógus: Veszelovszki Melinda
   Kókai-Varga Emil 3.c, felkészítő pedagógus: Ráczné Kecskeméti Ágota

Iskolánkat a városi versenyen az első három tanuló képviseli.
Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanító néniknek!

A Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola által szervezett "Teremtésvédelmi" képzőművészeti versenyen tanulóink az alábbi sikereket érték el:
   Vízi Dorina 2.c I.helyezett (felkészítő: Vas Mariann)
   Bartucz Panka 6.b I.helyezett
   Szőke Kincső Anna 6.b II.helyezett
   Sávai Vivien 6.b IIl. helyezett
   Orbán Ádám 7.b III.helyezett (Felkészítő: Lévai Anikó)

A 2026/2027. tanévre történő általános iskolai beiratkozás időpontja: 
2026. április 23-24. (csütörtök-péntek) 08.00 - 18.00

A szülőnek a beiratkozás napján személyesen meg kell jelenni az intézményben és a beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, nyilatkozatok eredeti példányát be kell mutatni.

A beiratkozáshoz szükséges adatok azonban előzetesen, a KRÉTA rendszeren keresztül is megküldhetők az intézmény számára, gyorsítva ezzel az általános iskolai beiratkozás folyamatát. 

A szülőknek az előzetes, elektronikus jelentkezés beküldésére 2026.április 13. (hétfő) 00:00 és 2026.április 24. (péntek) 18:00 óra között van lehetősége.

Az előzetes elektronikus ügyintézéshez itt tekinthető meg a szülői tájékoztató segédlet!

Az alábbi dokumentumok előzetes kitöltésével gyorsabbá lehet tenni a beiratkozás menetét:

Adatlap - Nyilatkozat a gyermek törvényes képviseletéről - Nyilatkozat allergiás betegségről

Nyilatkozat az életvitelszerű ottlakásról - Nyilatkozat hit- és erkölcstan választásról

Előzetes időpontegyeztetésre lehetőség van a 62/533-137-es telefonszámon.

2026. március 25-én a Szegedi Dóm Látogatóközpontba mentek iskolánk 7.c és 7.d osztályos diákjai a Nemzeti Emlékezetpedagogiai Program keretein belül. A program során megtekinthettük azt s nagyon gazdag történelmi és kulturális értéket, melyet a Szent Dömötör plébániatemplom 11. századtól nyomon követhető történetével az 1879. március 12-ei szegedi nagy árvízig majd ezt követő építkezésig kalauzolnak el. 

Kép
Img 0279
Kép
Img 0281
Kép
Img 0283

Március 30-án a Városi Stadionban rendezték meg a IV. korcsoportos Labdarúgó Diákolimpia városi versenyét, melyen csapatunk a 2. helyen végzett a nevezett 10 csapatból.

A csapat tagjai: Borbás Péter, Csanki Máté, Farkas Zétény, Ritzl Zoltán, Szabó Ádám, Szabó Koppány

2026. március 30-án rendezték meg a Fair Play Kupa tavaszi fordulóját. A torna végén iskolánk csapata veretlenül nyerte meg a tornát, maga mögé utasítva a város többi középiskoláját, így ők képviselhetik városunkat a megyei döntőn!
A csapat tagjai: Nagy Hunor, Nagy Zsombor, Füzesi Tibor, Tatár Dávid, Ocsák Soma, Kürtösi Zalán, Gulyás Zoltán, Ocsák Nimród, Rákos Zénó.

2026. március 27-én az 5/A osztály részt vett a Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ és a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum közös szervezésében megvalósuló ’MOZDULJ RÁ!’ Sport- és Egészségnap elnevezésű programján. A gyerekek különböző sportágakat próbálhattak ki: labdarúgás, kézilabda, cornhole, óriás darts foci, falmászás, slackline, kosárlabda, fekvenyomás, akadálypálya, légtorna, judo, szkander, ping-pong. Mindenki nagyon jól érezte magát! 

Kép
20260327 114714
Kép
20260327 115458
Kép
20260327 121540